Genç Sağlık Sendikası

Sendika Sözcüsü

Aras Ali Altıntaş

Sendika Sözcüsü

Şimdi Aramıza Katılın.

Genç Sağlıkçıların Sesi Olun.

Aras Ali Altıntaş

24 Kasım 1981 tarihinde Ağrı İli Diyadin ilçesi doğumlu olan Altıntaş, ilk öğrenimini Eskisehir’in Mahmudiye ilçesinde tamamladıktan sonra orta öğrenimi ve lise hayatını Diyadin de tamamladı. Sağlık camiası ile tanışması 1995 yılında girdiği Sağlık Meslek lisesi sınavını kazanmasıyla başladı 99 yılında Sağlık Memuru ünvanıyla mezun olduktan sonra tatil icin gittiği Kocaeli ilinde 17 Ağustos depremini acı bir şekilde yaşadı ve ayni yıl Van Yüzüncü Yıl Universitesi Büro Yonetimi bölümünde eğitim hayatına devam etti.
Ardından Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü de tamamlayan Altıntaş Eskişehir Osman Gazi Üniversitesinde Sağlık Turizmi alanında Yüksek lisansını başarılı bir şekilde tamamladı.
Altıntaş atama bekleyen sağlık çalışanlarının sesine kayıtsız kalmayarak 2012 yılının sonlarında Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformunu kurdu bu platform çatısı altında bir çok başarıya imza atan Altıntaş 2015 Yılında Atanamayan ve Kamu Dışı Çalışan Sağlıkçılar Derneğinin genel başkanlığını üstlendi.
Kamuda kadro bekleyen süresiz sözleşmeliler sorununa da kayıtsız kalmayıp Kamu süresiz sözleşmeliler derneğinin kurulmasına ön ayak olmuş ve kendisi derneğin Fahri başkanlığına layık görülmüştür.
Başta TBMM de yaptığı 6 basın açıklaması olmak üzere sahada sağlıkçı hakları için 10 yılda 38 eylem ve basın açıklaması gerçekleştiren, sayısız bakanlık görüşmeleri, meclis komisyon görüşmeleri ile bir çok kazanıma imza atmıştır.
4+2 nin 3+1 e düşürülmesine sağlıkçıları dahil etmeyen kanun teklifi görüşülürken komisyon toplantısına katılmış ve yaptığı çalışmalar sonucunda aynı kanun maddesine sağlıkçıların dahil edilmesini sağlamıştır.
Yine sağlıkta mülakata karşı sosyal medyada milyonları aşan tweet etkinliğini başlatarak bakanlığın geri adım atmasını ve açıklama yapmasını sağlamıştır. Son olarak Kamu süresiz Sözleşmeliler derneği ile birlikte kamuda çalışan 4B illerin sesini alanlarda ve görüşmelerde fazlasıyla duyurmuş ve oluşan kamuoyu neticesinde bu sorunun toplu sözleşme görüşmelerinde karara bağlanması ve kadro çalışmasının başlamasına katkı sağlamıştır.
Türkiye’deki her sağlık çalışanının umudu olan Genç Sağlık Sendikasının danışmanı ve Sözcülüğü görevlerini üstlenen Altıntaş ;
Acil Yardım Derneği
Ağrı Dağı Arama Kurtarma Derneği
Ahbap
Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformu
AKUT
Hay Sev
Sokak Hayvanlarını koruma ve yaşatma derneği gibi bir çok Sosyal sorumluluk kuruluşunda gönüllü çalışandır ve çalışmalara katılmaya devam etmektedir.