Genç Sağlık Sendikası

Sendika Danışmanları

Aras Ali Altıntaş

Başdanışman

Nazik Elbir

Sendika Danışmanı

Büşra Şenlik

Sendika Danışmanı

Seray Telci

Sendika Danışmanı

Güler Keleş

Sendika Danışmanı

Şimdi Aramıza Katılın.

Genç Sağlıkçıların Sesi Olun.

Aras Ali Altıntaş

24 Kasım 1981 tarihinde Ağrı İli Diyadin ilçesi doğumlu olan Altıntaş, ilk öğrenimini Eskisehir’in Mahmudiye ilçesinde tamamladıktan sonra orta öğrenimi ve lise hayatını Diyadin de tamamladı. Sağlık camiası ile tanışması 1995 yılında girdiği Sağlık Meslek lisesi sınavını kazanmasıyla başladı 99 yılında Sağlık Memuru ünvanıyla mezun olduktan sonra tatil icin gittiği Kocaeli ilinde 17 Ağustos depremini acı bir şekilde yaşadı ve ayni yıl Van Yüzüncü Yıl Universitesi Büro Yonetimi bölümünde eğitim hayatına devam etti.
Ardından Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü de tamamlayan Altıntaş Eskişehir Osman Gazi Üniversitesinde Sağlık Turizmi alanında Yüksek lisansını başarılı bir şekilde tamamladı.
Altıntaş atama bekleyen sağlık çalışanlarının sesine kayıtsız kalmayarak 2012 yılının sonlarında Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformunu kurdu bu platform çatısı altında bir çok başarıya imza atan Altıntaş 2015 Yılında Atanamayan ve Kamu Dışı Çalışan Sağlıkçılar Derneğinin genel başkanlığını üstlendi.
Kamuda kadro bekleyen süresiz sözleşmeliler sorununa da kayıtsız kalmayıp Kamu süresiz sözleşmeliler derneğinin kurulmasına ön ayak olmuş ve kendisi derneğin Fahri başkanlığına layık görülmüştür.
Başta TBMM de yaptığı 6 basın açıklaması olmak üzere sahada sağlıkçı hakları için 10 yılda 38 eylem ve basın açıklaması gerçekleştiren, sayısız bakanlık görüşmeleri, meclis komisyon görüşmeleri ile bir çok kazanıma imza atmıştır.
4+2 nin 3+1 e düşürülmesine sağlıkçıları dahil etmeyen kanun teklifi görüşülürken komisyon toplantısına katılmış ve yaptığı çalışmalar sonucunda aynı kanun maddesine sağlıkçıların dahil edilmesini sağlamıştır.
Yine sağlıkta mülakata karşı sosyal medyada milyonları aşan tweet etkinliğini başlatarak bakanlığın geri adım atmasını ve açıklama yapmasını sağlamıştır. Son olarak Kamu süresiz Sözleşmeliler derneği ile birlikte kamuda çalışan 4B illerin sesini alanlarda ve görüşmelerde fazlasıyla duyurmuş ve oluşan kamuoyu neticesinde bu sorunun toplu sözleşme görüşmelerinde karara bağlanması ve kadro çalışmasının başlamasına katkı sağlamıştır.
Türkiye’deki her sağlık çalışanının umudu olan Genç Sağlık Sendikasının danışmanı ve Sözcülüğü görevlerini üstlenen Altıntaş ;
Acil Yardım Derneği
Ağrı Dağı Arama Kurtarma Derneği
Ahbap
Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformu
AKUT
Hay Sev
Sokak Hayvanlarını koruma ve yaşatma derneği gibi bir çok Sosyal sorumluluk kuruluşunda gönüllü çalışandır ve çalışmalara katılmaya devam etmektedir.

Nazik Elbir

30 Ağustos 1997 tarihinde Afyonkarahisar’da dünyaya geldi. Ortaokulu Kadınana okulunda, liseyi Şuhut Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Tıbbi Sekreterlik bölümünde tamamladı. 2015-2017 yıllarında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Afyonkarahisar Park Hayat Hastanesinde Tıbbi Sekreter olarak görev yaptı. 2018 yılında Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri olarak atanmıştır. Lokal İmplant , Gömülü Diş Cerrahisi, Periodontoloji gibi alanlarda görev almıştır. Diş hekimliğinde enfeksiyon kontrolü sertifikası,
İlkyardım sertifikası, İşaret dili sertifikası ,Anne sütü ve emzirme danışmanlığı belgesi alarak kendini ve mesleki donanımını geliştirmektedir. Bu süre zarfında İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler lisans bölümünü tamamladı. 2022 yılında Genç Sağlık Sendikası Eskişehir Teşkilatında görev alırken Genç Sağlık Sendikası Kadın kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2023 yılında Sendikamız Genel Merkez Danışmanlığına atanmıştır.

Büşra Şenlik

6 Mayıs 1997 tarihinde İzmir’in Aliağa ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu ve ortaöğretimi Aliağa Atatürk İlköğretim okulunda , liseyi 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesinde tamamladı. 2016-2018 yıllarında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İzmir Çiğli Kent Hastanesinde meslek hayatına başladı. Yenidoğan kan alma, patoloji ve mikrobiyoloji bölümlerinde kendini geliştirme fırsatı bulmuştur. 2020 pandemi sürecinde İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine atanmıştır. Acil Servis Covid biriminde pandemi sürecini geçirdikten sonra hastanenin Tüp bebek merkezinde görevini devam ettirmektedir. Atatürk Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünde öğrenim görmektedir. 2022 yılında Genç Sağlık Sendikasının İzmir Teşkilatında aktif görevinin ardından 2023 yılında Sendikanın Genel Merkez Danışmanı görevine getirilmiştir.

Seray Telci

8 Nisan 1995 tarihinde Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu ve ortaöğretimi Ferizli Şehit Hacı Uzun ilköğretim okulunda, Liseyi Sapanca Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde Acil tıp teknisyeni bölümünü okuyarak tamamladı. Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil yardım bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında özel hastane bir çok biriminde ; acil servis , genel cerrahi ve kadın doğum servisi, erişkin kemik iliği nakil merkezi ve Erişkin Hematoloji bölümlerinde çalışarak kendini geliştirme fırsatı bulmuştur. Aynı zamanda kemik iliği nakil hemşireliği seminerine katılmış sertifika almıştır. 2016 yalında UMKE temel eğitimi alarak Kocaeli UMKE timi ile çeşitli görevlerde yer almaktadır.
2015 yılı üniversite mezuniyeti sonrası Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü İl ambulans servisi başhekimliğine bağlı 112 istasyonuna atanmıştır. Halen Kocaeli İl Ambulans Servisi Başhekimliği İzmit 10 Nolu 112 istasyonunda çalışmaktadır. İstanbul Üniversitesi Acil Durum ve Afet Yönetimi ve İstanbul Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümlerinde eğitimi devam etmektedir. 2023 yılı başından itibaren Genç Sağlık Sendikasının Kocaeli teşkilatında aktif görevinin ardından 2023 yılı Sendikanın Genel Merkez Danışmanlığı görevine getirilmiştir.

Güler Keleş

31 Temmuz 1991 yılında Hatay Antakya’da doğdu. 2009-2013 yılları arasında İstanbul Demiroğlu Bilim Üniversitesinde Ebelik Bölümünü tamamladı. 2013-2016 yılları arasında İstanbul Şişli Florence Nightingale Hastanesinde görev yaptım. 2016-2020 yılları arasında Hatay Altınözü Kamberli mahallesinde Vekil Ebe olarak görev yaptım. Nisan 2020 yılı itibariyle İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesinde Kanser Kayıt ve Ketem Birim Sorumlusu olarak görev yapmaya devam ediyorum

SEVDA KOCA

01.11.1993 tarihinde Osmaniye ilinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Osmaniye’de tamamladı. 2014-2018 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi’nde okuduğu Ebelik fakültesinden mezun oldu.
Mezuniyetinin akabinde yine aynı yıl Özel Osmaniye Park Hastanesinde mesleki görevine başladı.
Bu hastanede birim sorumluluğu yaptı. 2019 yılında Ankara Dr. Sami Ulus Kadın doğum hastanesine atandı. 2022 yılının Eylül ayında Ankara Etlik Şehir hastanesinde görevine devam etti. Hala aynı hastanede görevine devam etmektedir. Yine aynı yılın Aralık ayında Genç Sağlık Sendikası ile tanıştı ve aktif temsilcilik görevini aldı. Başladığı ilk günden beri sahalarda sendikayı anlatıp yüzlerce üye kazandıran Sevda Koca Sendikamızın Kadınlar komisyonunun kurulma aşamasına dahil oldu. 5 Şubat günü Kadınlar Komisyonu toplantısı için gittiği Hatay ilimizde Asrın felaketi olan Hatay depremine yakalandı. Yaşanan tüm olumsuzlukları zorlukları yerinde yaşadı ama Sendikamız için çalışmaktan ve çaba göstermekten hiç vazgeçmedi. Mart ayının ilk haftası Kadınlar Komisyonunun başkanlığına atandı. O günden bu yana Sendikamızın Kadınlar komisyonu yönetimini yürütmekte.
Etkili iletişim , Stresle Yönetim , Beden Dili sertifikalarına sahiptir.